Μια 60χρονη καρκινοπαθής κατήγγειλε πως έπεσε θύμα ξυλοδαρμού από τους ιδιοκτήτες του σπιτιού που νοικιάζει, σε χωριό του Νοτίου Πηλίου.
Οι ιδιοκτήτες, μάνα και γιος, ήθελαν να κάνουν έξωση στην 60χρονη γυναίκα, πρώην δασκάλα χορού και την πίεζαν τους τελευταίους μήνες να εγκαταλείψει την μισθωμένη οικία και αυτό δημιουργούσε συχνές προστριβές.
Μετά την ψυχολογική βία η γυναίκα αντιμετώπισε και σωματική.
Μητέρα και γιος σύμφωνα με την καταγγελία, έφτασαν προχθές σε σημείο να την σέρνουν από τα μαλλιά για να την βγάλουν από το σπίτι, όπως μεταδίδει το gegonotanews.
Η κλήση στην αστυνομία έγινε από την 60χρονη, η οποία κατέθεσε πως το σπίτι που νοίκιαζε χρειαζόταν επισκευές και προχώρησε και η ίδια σε μετατροπές που δεν βρήκαν σύμφωνη την ιδιοκτησία, η οποία της έδωσε τελεσίγραφο για άμεση εγκατάλειψη της κατοικίας.
«Με έσωσαν οι γείτονες»
Το τελεσίγραφο ωστόσο δεν ήταν αρκετό γι΄αυτό μητέρα και γιος την “επισκέφθηκαν” στο σπίτι.
«Εισέβαλαν στο σπίτι, με τραβούσαν από τα μαλλιά και με χτυπούσαν. Πριν το επεισόδιο δεχόμουν και απειλητικά μηνύματα.
Όταν μπούκαραν στο σπίτι θέλησα να τρέξω για να ξεφύγω. Οι γείτονες με έσωσαν από τα χέρια του γιου της ιδιοκτήτριας» φέρεται να κατέθεσε στο Αστυνομικό Τμήμα, η γυναίκα.
Η 60χρονη μετά τον ξυλοδαρμό μεταφέρθηκε από γείτονες στο Κέντρο Υγείας Αργαλαστής.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!