Η 8η Μαρτίου δεν είναι γιορτή. Είναι ημέρα μνήμης και περισυλλογής. Είναι ημέρα αναγνώρισης των πολλαπλών ρόλων της γυναίκας και των αγώνων δόθηκαν, δίνονται και θα συνεχίσουν να δίνονται μέχρι την επίτευξη της πολυπόθητης ισότητας ανάμεσα στα δύο φύλα.
Για έναν κόσμο χωρίς προκαταλήψεις, στερεότυπα και διακρίσεις. Για όλες τις γυναίκες που αγωνίζονται καθημερινά, για τη μητέρα, τη γιαγιά, την κόρη, την εργάτρια, την επιχειρηματία, την επιστήμονα, την νοικοκυρά.
Χρόνια πολλά σε όλες μας!
Χρόνια πολλά σε όλες μας!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!