Γνωστά έγιναν τα ζευγάρια της προημιτελικής φάσης του Champions League.
Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Νιόν στην Ελβερία και τα ζευγάρια είναι αμφίρροπα.
Αναλυτικά τα ζευγάρια:
- Άρσεναλ – Μπάγερν Μονάχου
- Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπορούσια Ντόρτμουντ
- Ρεάλ Μαδρίτης – Μάντσεστερ Σίτι
- Παρί Σεν Ζερμέν – Μπαρτσελόνα
Οι διασταυρώσεις των ημιτελικών:
- Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπορύσια Ντόρτμουντ/Παρί Σεν Ζερμέν – Μπαρτσελόνα
- Άρσεναλ – Μπάγερν Μονάχου/Ρεάλ Μαδρίτης – Μάντσεστερ Σίτι
Οι πρώτοι αγώνες θα γίνουν στις 9 και 10 Απριλίου στις έδρες των γηπεδούχων και μια εβδομάδα μετά 16 και 17 ακολουθούν οι ρεβάνς στις έδρες των αντιπάλων.
Οι ακριβείς μέρες και ώρες θα γίνουν γνωστές το προσεχές διάστημα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!