Μόνο ως αδιανόητη μπορεί να χαρακτηριστεί η ενέργεια της Όλγας Κεφαλογιάννη, της υπουργού Τουρισμού, η οποία υπέγραψε μνημόνιο συνεργασίας με τον οργανισμό «Queer Destinations», ώστε να «εισάγει» στην χώρα Queer τουρίστες οι οποίοι πάνε και… με ζώα!
Έτσι λοιπόν συναντήθηκε με εκπροσώπους της ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητας όπου και μίλησε σε ειδική εκδήλωση κατά την οποία υπεγράφη μνημόνιο συνεργασίας με τον Οργανισμό Queer Destinations και μεταξύ άλλων είπε τα εξής:
Ότι η πολιτική του υπουργείου εναρμονίζεται με τις κατευθυντήριες γραμμές της Κυβέρνησης για την εξάλειψη των διακρίσεων με βάση τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα, τα χαρακτηριστικά και την έκφραση φύλου, και έχει ως στόχο την Προαγωγή της Ισότητας των ΛΟΑΤΚΙ+ ατόμων.
Εκεί οι εκπρόσωποι του Οργανισμού «Queer Destinations, Oriol Pamies και Edgar Weggelaar», ευχαρίστησαν την Όλγα Κεφαλογιάννη για τις «πρωτοβουλίες» και τις «ενέργειές» της, που καθιστούν τη χώρα φιλικό και ασφαλή προορισμό για τη ΛΟΑΤΚΙ+ και συνεχάρησαν την Ελλάδα για τα σημαντικά βήματα προόδου, που έχει κάνει το τελευταίο διάστημα για την αναγνώριση των δικαιωμάτων της!
Οπότε, όπως γίνεται κατανοητό, φέτος το καλοκαίρι, η Ελλάδα θα είναι ο αγαπητός προορισμός όχι για τουρίστες μεσαίων και υψηλών εισοδημάτων, οικογενειαρχών που ζουν με γνώμονα το φυσιολογικό, αλλά για άτομα τα οποία θεωρούν την οποιαδήποτε διαστροφή ως φυσιολογική.
O όρος Queer αντιστοιχεί με την «non-normative sexuality», που σημαίνει ότι «όλα επιτρέπονται και όλα γίνονται και ο νοών νοείτω».
Eίναι αυτοί που κάνουν τα πάντα, όπως γράφει σε εκτενές άρθρο της η Vogue.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!