Μήνυμα αγάπης και ελπίδας εν όψει των εορτών του Πάσχα έστειλαν τα παιδιά του 3ου Βρεφονηπιακού Σταθμού Σβορώνου, μέσα από την επίσκεψη τους, στη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων της Ιεράς Μητροπόλεως Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος (Εκκλησιαστικό Γηροκομείο).
Με επικεφαλής τον Αντιδήμαρχο Υπηρεσιών Προσχολικής Αγωγής & Δημιουργικής Απασχόλησης Δ. Κατερίνης, Μιχάλη Γεωργιάδη και συνοδευόμενα από στελέχη του Βρεφονηπιακού Σταθμού, μοίρασαν χαμόγελα και ευχές και ένωσαν δύο διαφορετικές γενιές.
Τα παιδιά πρόσφεραν λαμπάδες και χειροποίητες πασχαλινές δημιουργίες στους ωφελούμενους του Γηροκομείου και όπως τόνισε ο κος Γεωργιάδης μεταφέροντας και τις ευχές του Δημάρχου Ι. Ντούμου: «Με πρωταγωνιστές τα παιδιά πήραμε όλοι μας περισσότερα από αυτά που δώσαμε. Τα παιδιά μας μαθαίνουν και προσφέρουν στους συνανθρώπους τους βιωματικά μέσα από συμβολικές εθελοντικές δράσεις όπως η συγκεκριμένη. Ευχαριστούμε από καρδιάς για την υποδοχή, τον Υποδιευθυντή της μονάδας, Γιάννη Πουλατσίδη. Το έργο που επιτελείται στο Εκκλησιαστικό Γηροκομείο είναι διαχρονικά σημαντικό. Καλή Ανάσαση και καλό Πάσχα σε όλους».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!