Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας ολοκλήρωσε ακόμη ένα τεχνικό έργο του προγράμματος της, το οποίο αφορά την ανακατασκευή πεζοδρομίου στην επαρχιακή οδό στο Δήμο Πύδνας – Κολινδρού και συγκεκριμένα στο ύψος της κοινότητας της Μεγάλης Γέφυρας.
“Το έργο αυτό εξασφαλίζει την άνετη πρόσβαση, αλλά και την ασφαλή κίνηση των συμπολιτών μας. Στόχος μας είναι και να βελτιώσουμε τη ζωή των κατοίκων, αλλά και την αισθητική των περιοχών που παρεμβαίνουμε”, ανέφερε χαρακτηριστικά η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου.
Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας συνεχίζει να υλοποιεί έργα, τα οποία στοχεύουν στην αδιαπραγμάτευτη ασφάλεια των πολιτών και ταυτόχρονα εξυπηρετούν με τον καλύτερο δυνατό την απρόσκοπτη κίνηση στο οδικό δίκτυο αρμοδιότητάς μας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!