Ο οδηγός του αυτοκινήτου που χτύπησε θανάσιμα τις δυο γυναίκες στη Βέροια «έσπασε» τη σιωπή του και περιέγραψε τα όσα συνέβησαν τα μοιραία εκείνα λεπτά.
«Λιποθύμησα στο τιμόνι», λέει ο οδηγός και περιγράφει τα όσα συνέβησαν τη στιγμή του τροχαίου δυστυχήματος στη Βέροια. «Κάποια στιγμή με έπιασε μια ζαλάδα. Μόνο πρόλαβα να σκεφτώ να σταματήσω δίπλα στο γήπεδο. Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα άλλο. Χάθηκα τελείως και ξύπνησα αφού έφτασα απέναντι στη στάση. Λιποθύμησα, χάθηκα», συνεχίζει ο οδηγός.
Όπως περιγράφει ο οδηγός σε τηλεοπτική εκπομπή, κάποιοι τον βοήθησαν να βγει από το αυτοκίνητο. Τότε, αντίκρισε το 20χρονο κορίτσι και κατάλαβε τι έχει συμβεί. «Πέθανε το κορίτσι, δεν υπάρχουν λόγια», λέει ο οδηγός.
Στο σημείο της τραγωδίας στη Βέροια κάτοικοι αφήνουν λουλούδια στη μνήμη των δύο θυμάτων.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!