Το πρωί της Κυριακής (26/5/2024) πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη επιμνημόσυνη δέηση για τους πεσόντες στη Μάχη της Κρήτης από τον Σύλλογο Κρητών Ν. Πιερίας «Οι Σταυραετοί» στον Ιερό Ναό του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού στον συνοικισμό της Ανδρομάχης στην Κατερίνη.
Ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στο μνημείο των Κρητών Πεσόντων Μακεδονομάχων που βρίσκεται στον αύλειο χώρο του Ιερού Ναού, και κατόπιν μια μικρή δεξίωση. Παρών στην σημερινή εκδήλωση ήταν και ο πρ. υπουργός και υποψήφιος ευρωβουλευτής της Νέας Δημοκρατίας κ. Μανώλης Κεφαλογιάννης ο οποίος επίσης κατέθεσε στεφάνι.
Ακολουθούν φωτογραφίες από την εκδήλωση:
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!