Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του ΚΔΑΠ – ΑμεΑ Δήμου Κατερίνης πραγματοποίησε χτες το απόγευμα, ο Δήμαρχος, Ιωάννης Ντούμος, συνοδευόμενος από τον αρμόδιο αντιδήμαρχο, Μιχάλη Γεωργιάδη.
Ο Δήμαρχος περιηγήθηκε στους χώρους της δομής ενημερώθηκε από τον κο Γεωργιάδη για τα χρόνια προβλήματα του κτιρίου και συζήτησε με τους εργαζόμενους σειρά θεμάτων, με στόχο τη βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών στους ωφελούμενους.
Στη συνέχεια συνομίλησε με τα παιδιά της δομής άκουσε τις επιθυμίες τους, αντάλλαξε πασχαλινές ευχές και εξέφρασε ευχαριστίες για τα συμβολικά δώρα – κατασκευές των εργαζομένων και των παιδιών που του πρόσφεραν. Τέλος, δώρισε στα παιδιά δημιουργικά παιχνίδια και πασχαλινά γλυκίσματα.
«Με σεβασμό στους συνανθρώπους μας, που συμβιώνουν με την αναπηρία στόχος και προτεραιότητά μας είναι η βελτίωση των κοινωνικών υποδομών και υπηρεσιών» τόνισε ο κος Ντούμος.
Από την πλευρά του, ο κος Γεωργιάδης, ευχαρίστησε τον Δήμαρχο για την επίσκεψη και το έμπρακτο ενδιαφέρον του, όπως και τους εργαζόμενους για την υπευθυνότητα και την ευσυνειδησία τους προς όφελος των παιδιών του ΚΔΑΠ – ΑμεΑ.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!