Η Μαρία Τσεσμετζή είναι υποψήφια σύμβουλος του συνδυασμού «Πιερία Αύριο» του Επιμελητηρίου Πιερίας με επικεφαλής τον Κώστα Πίτσια.
Η κα.Τσεσμετζή είναι ελεύθερη επαγγελματίας και δραστηριοποιείται από το 2009 στον τομέα της διαμόρφωσης και διακόσμησης εσωτερικών και εξωτερικών χώρων. Διατηρεί εμπορικό κατάστημα λιανικής και χοντρικής πώλησης προϊόντων και υλικών που σχετίζονται με την παραπάνω δραστηριότητα στην Κατερίνη, στην οδό Αθανασίου Βασιλειάδη 8.
Οι επιχειρηματικές της δραστηριότητες εκτείνονται εντός και εκτός Πιερίας, πρόσφατα και με ένα νέο κατάστημα με το ίδιο αντικείμενο στη Λιβαδιά Βοιωτίας.
Έχει σπουδάσει Δημόσια Διοίκηση στο Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών.
Είναι παντρεμένη με τον Ιωάννη Μπάμπο (Αεροναυπηγό & Οικονομολόγο Μηχανικό) και έχουν ένα γιο που σπουδάζει Ηλεκτρολόγος Μηχανικός.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!