Η υποψήφια ευρωβουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, Βίκυ Φλέσσα, προέβη σε νέες δηλώσεις, επιμένοντας στην άποψή της ότι «όλοι μαζί σκοτώσαμε» τα θύματα στα Τέμπη.
Συγκεκριμένα, μιλώντας σε πάνελ στο κανάλι του ΣΚΑΪ, η Β.Φλέσσα αφού ανέφερε πώς «η τραγωδία των Τεμπών είναι στα χέρια της δικαιοσύνης» επέμεινε στις απόψεις που είχε εκφράσει πριν μερικές εβδομάδες, αναφέροντας ότι «εάν από το 1981 έως σήμερα όχι μόνο στον ΟΣΕ, αλλά και σε άλλα πεδία, γνωρίζαμε ότι στο τρένο ήταν μέσα το παιδί μας, η μάνα μας και γενικά δικοί μας άνθρωποι, τότε θα κάναμε σωστά τη δουλειά μας.
Τα παιδιά αυτά όλα μαζί τα σκοτώσαμε, είτε αφορά τα Τέμπη, είτε το Μάτι και είμαστε μία κοινωνία σάπιων ανθρώπων.
Δεν φταίει καμία κυβέρνηση. Κάθε άτομο ξεχωριστά φταίει. Να επιστρέψουμε σε μία κουλτούρα αγάπης. Ζούμε σε μία κουλτούρα βίας και τοξικότητα. Ζούμε σε μία δυστοπική κοινωνία με φόβο».
Την στιγμή που η ελληνική κοινωνία και οι συγγενείς των θυμάτων ζητούν απαντήσεις και θεωρούν ότι υπάρχει κυβερνητική συγκάλυψη, η Βίκυ Φλέσσα επιστρέφει στο κυβερνητικό αφήγημα του 2020 περί ατομικής ευθύνης.
Επίσης, η υποψήφια ευρωβουλευτής με τη ΝΔ, δήλωσε ότι «παραποιούνται οι δηλώσεις μου» και έχει προχωρήσει σε εξώδικα και αγωγές, ενώ επιτέθηκε και στην αξιωματική αντιπολίτευση, λέγοντας ότι ο Στέφανος Κασσελάκης δεν μπορεί να «δικάζει δημόσια και να εργαλειοποιείται μία τραγωδία. Υπερβαίνει τα όρια του λαϊκισμού».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!