Η Εστία Πιερίδων Μουσών στο πλαίσιο των Εαρινών Ημερών Μουσών, παρουσίασε στο κοινό της πόλης μας, ακόμη μια ποιοτική εκδήλωση.
Στο κατάμεστο θέατρο Commedia, οι κυρίες της Εστίας Ιωάννα Ηλιάδου, Μαρία Τσομπανοπούλου και Μαρία Βούλγαρη μας χάρισαν μια βραδιά απολαυστική και συγκινητική. Τις γυναικείες φωνές συνόδευσε στο τραγούδι με την κιθάρα του, ο Θανάσης Μπατάλας ο οποίος μας τραγούδησε και δικά του κομμάτια, ενώ η Εκατερίνα Ελενίδη Karchilava στο πιάνο, ανέδειξε για ακόμη μία φορά τις καλλιτεχνικές της ικανότητες.
Περιπλανηθήκαμε σε μοναδικές μουσικές διαδρομές, με ερμηνείες που καθήλωσαν τον κόσμο και καταχειροκροτήθηκαν.
Ξεχωριστή στιγμή στην βραδιά υπήρξε η συμμετοχή της μικρής Ελένης Κατσαρέλια που χόρεψε, αλλά και του Jorgo Lamo που μάγεψε με τον ήχο του κλαρίνου του.
Την παρουσίαση της εκδήλωσης προσφώνησε η Ειρήνη Βενετσάνου, έφορος παραδοσιακού υλικού και ιματισμού του συλλόγου μας.
Την καλλιτεχνική επιμέλεια της βραδιάς πραγματοποίησε η Μαρία Βούλγαρη, έφορος χορωδίας της Εστίας.
Τη φωτογραφική κάλυψη ανέλαβε ο Παναγιώτης Φτάρας.
Ευχαριστούμε τον Θανάση Μαργαρίτη για τη διάθεση του χώρου του θεάτρου Commedia.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!