Σε ένα κόσμο με ασύμμετρες απειλές και κρίση αξιών, καταφύγιο του ανθρώπου είναι η Πίστη. Η Πίστη που διατηρεί τις πανανθρώπινες αξίες, την αγάπη, την αλληλεγγύη. Η Πίστη που δίνει δύναμη σε κάθε άνθρωπο να αντιμετωπίσει και να ξεπεράσει δυσκολίες.
Αυτές τις Άγιες Μέρες, ας αναζητήσουμε όλοι το μεγαλείο αυτής της Πίστης.
Αν η Σταύρωση εμπεριέχει το μήνυμα της θυσίας, η Ανάσταση συμβολίζει τη δύναμη και το μεγαλείο της Πίστης, τη νίκη της ζωής.
Εύχομαι σε όλους τους πολίτες της Πιερίας, το Άγιο Φως να γεμίσει τις καρδιές τους με πίστη και αισιοδοξία.
Να φωτίσει το δρόμο της αγάπης.
Καλή Ανάσταση σε όλους.
Με υγεία, αγάπη, πίστη και περισσότερο φως στη ζωή μας.
Σπύρος Κουλκουδίνας
Βουλευτής Ν.Πιερίας
Βουλευτής Ν.Πιερίας
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!