Το Σάββατο 18 Μαΐου 2024, διεξήχθησαν οι πρώτες εκλογές του Αγροτικού Συλλόγου Δήμου Πύδνας Κολινδρού στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου στο Δημαρχείο Αιγινίου, παρουσία δικηγόρου και συγκεκριμένα του κ. Χαράλαμπου Μπρουσκέλη.
Γι αυτές τις πρώτες εκλογές του Συλλόγου, δικαίωμα στο εκλέγειν και στο εκλέγεσθαι είχαν μόνο τα 20 ιδρυτικά μέλη του συλλόγου.
Το ΔΣ που αναδείχθηκε μετά το πέρας των εκλογών έχει ως εξής :
Το ΔΣ που αναδείχθηκε μετά το πέρας των εκλογών έχει ως εξής :
Πρόεδρος ο Νίκος Παυλόπουλος, Αντιπρόεδρος ο Παναγιώτης Καζάς, Γραμματέας ο Παναγιώτης Καρακασίδης, Ταμίας ο Στέργιος Πίσκος, και μέλη οι Παναγιώτης Παράσογλου, Γιάννης Γιαννακόπουλος, Θανάσης Τσολογιάννης, Λευτέρης Μακρής, και Αιμίλιος Ορφανίδης.
Εξελεκτική επιτροπή οι Γιώργος Λούκας, Πασχάλης Παντούδης και Θωμάς Αγγέλου.
Το νέο εκλεγμένο Προεδρείο, καλεί τους αγρότες του Δήμου Πύδνας Κολινδρού, να γίνουν μέλη του συλλόγου αυτού.
Εύχομαι καλή θητεία σε όλα τα παιδιά και φυσικά θα είμαι μαζί και δίπλα τους, βοηθώντας και υποστηρίζοντας κάθε τους ενέργεια που ως στόχο έχει την βελτίωση των δεδομένων τους.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!