Στον συνδυασμό «Πιερία Αύριο» με επικεφαλής τον Κώστα Πίτσια για τις εκλογές του Επιμελητηρίου Πιερίας συμμετέχει και ο Δημήτρης Μπάσδρας.
Ο κύριος Μπάσδρας 3ης γενιάς επιχειρηματίας στην γνωστή επιχείρηση «Μπάσδρας Δ&Μ ΑΒΕΕ» που ασχολείται με την παραγωγή και εμπορία γαλακτοκομικών και τυροκομικών προϊόντων. Η Μπάσδρας Δ&Μ ΑΒΕΕ έχει πολυετή παρουσία στον κλάδο θέτοντας υψηλά τον πήχη στην παραγωγή ποιοτικών προϊόντων στις σύγχρονες εγκαταστάσεις που διαθέτει στην περιοχή της Κατερίνης. Τα προϊόντα του κυρίου Μπάσδρα βρίσκονται στα ράφια των γνωστότερων αλυσίδων Super Market της χώρας μας αλλά και σε επιλεγμένα συνοικιακά καταστήματα. Η παρουσία των προϊόντων του σε διάφορες πρωτεύουσες ευρωπαϊκών χωρών αποδεικνύουν την σωστή δουλειά και το μεράκι για την παραγωγή προϊόντων με σεβασμό στην παράδοση και γνώμονα την ικανοποίηση και του ποιο απαιτητικού καταναλωτή.
Ο Δημήτρης, παρά το μικρό της ηλικίας του έχει σπουδάσει Oικονομικά και έχει παρακολουθήσει πολυάριθμα σεμινάρια γαλακτοκομίας και τυροκομίας στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Την αγάπη του για τον κλάδο δεν θα μπορούσε να του την εμπνεύσει άλλος εκτός από τον πατέρα του ο οποίος υπήρξε πρωτοπόρος για την εποχή του στην παραγωγή ποιοτικών τυροκομικών προϊόντων.
Η ενασχόληση του με το Επιμελητήριο θέλει να φέρει νέα ώθηση στον επιχειρηματικό κόσμο της Πιερίας μέσα από τις νέες ιδέες και την τεχνογνωσία σε νέες τεχνικές αλλά πάντα με την σύμφωνη γνώμη των μεγαλύτερων.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!