Ανακαινίστηκαν οι χώροι των Κέντρων Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π.) σε Λεπτοκαρυά και Λιτόχωρο. Η ανακαίνισή τους αποτελεί τμήμα των εργασιών ανακαίνισης των τεσσάρων ΚΕΠ του Δήμου Δίου-Ολύμπου, σε Δίον, Κονταριώτισσα, Λεπτοκαρυά και Λιτόχωρο, προϋπολογισμού 171.000 ευρώ.
Η χρηματοδότηση του έργου προέρχεται μέσω του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης, από το Πρόγραμμα «Ευρωπαϊκή Ένωση – Next Generation EU» , στο Πλαίσιο του «Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας Ελλάδα 2.0», μετά από σχετική πρόταση που υπέβαλε η Αντιδημαρχία Ανάπτυξης και Προγραμματισμού του Δήμου Δίου-Ολύμπου.
H ανακαίνιση των ΚΕΠ περιλαμβάνει, μεταξύ άλλων, την ανακαίνιση του εσωτερικού χώρου και της πρόσοψης των ΚΕΠ, τοποθέτηση νέων, μη ενεργοβόρων φωτιστικών και κλιματιστικών συστημάτων, καθώς και προμήθεια μηχανογραφικού εξοπλισμού (tablets, Η/Υ, εκτυπωτές, κ.λπ.).
Ακολουθεί η αντίστοιχη ανακαίνιση των χώρων των ΚΕΠ Δίου και Κονταριώτισσας, προκειμένου οι δημότες και επισκέπτες του Δήμου να εξυπηρετούνται σε αναβαθμισμένο περιβάλλον από το άριστα καταρτισμένο προσωπικό των ΚΕΠ.
Ημέρες & ώρες εξυπηρέτησης κοινού στα ΚΕΠ: Δευτέρα έως και Παρασκευή (07:45 – 15:00)
Στοιχεία επικοινωνίας ΚΕΠ Δίου-Ολύμπου:
ΚΕΠ Δίου, Δίον: 2351054054, [email protected]
ΚΕΠ Κονταριώτισσας, δημαρχείο Κονταριώτισσας: 2351352403, [email protected]
ΚΕΠ Λεπτοκαρυάς, δημαρχείο Λεπτοκαρυάς: 2352350208, [email protected]
ΚΕΠ Λιτοχώρου, Αγίου Νικολάου 15, πλησίον ΑΤ Δίου-Ολύμπου: 2352 350 135, d.litohorο[email protected]
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!