Το ανέσπερο φως της Ανάστασης του Κυρίου σηματοδοτεί το πέρασμα από το θάνατο στη ΖΩΗ, ενώ στέλνει μήνυμα συμφιλίωσης του ανθρώπινου με το Θείο, ένα μήνυμα αγάπης και ελπίδας.
Στις προκλήσεις της εποχής που αντιμετωπίζουμε, αυτές τις Άγιες μέρες της κατάνυξης και της εσωτερικότητας, αντλούμε δύναμη από το Θείο Δράμα για τους καθημερινούς προσωπικούς και συλλογικούς μας αγώνες.
Εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου, αυτό το Πάσχα να ανοίξει μια περίοδο Ανάτασης και Ανάστασης για τον Δήμο μας, για όλους τους δημότες, για τους αποδήμους Κατερινιώτες, για όλους τους Έλληνες.
Αυτό το Πάσχα ας είναι «Ήλιος φωτοδότης, Πάσχα της Αγάπης, των Αγγέλων και των Ελλήνων!»
Χρόνια πολλά, λαμπροφόρα, ειρηνικά!
Ιωάννης Ντούμος
Δήμαρχος Κατερίνης
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!