Τη Δευτέρα, 13 Μαΐου 2024, υπεγράφη η σύμβαση μεταξύ της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας και του αναδόχου μετά από ανοιχτό διαγωνισμό, για την υλοποίηση του έργου με τίτλο “Καθαρισμός ρεμάτων – τάφρων ΠΕ Πιερίας για τα έτη 2023-2024”. Το εν λόγω έργο με κωδικό 1121ΠΙΕ002ΙΔΠ23 χρηματοδοτείται από το Τεχνικό Πρόγραμμα Επενδυτικών Δαπανών ΠΕ Πιερίας και αφορά σε γενικές υπηρεσίες καθαρισμού και επεξεργασίας εδάφους.
Η ασφάλεια των πολιτών της Πιερίας και η καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των κατοίκων, αλλά και των επισκεπτών μας, παραμένει σταθερά στόχος της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, η οποία συνεχίζει την υλοποίηση σημαντικών έργων που θωρακίζουν την περιοχή μας από πλημμυρικά φαινόμενα εξασφαλίζοντας με αυτόν τον τρόπο το μέγιστο βαθμό ασφάλειας των συμπολιτών μας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!