Ο Γιώργος Θεοφάνους ανέβασε ένα βίντεο στο TikTok όπου σχολίασε την φετινή Eurovision και εξήγησε τους λόγους που δεν σκοπεύει να την δει.
Ο γνωστός συνθέτης δημοσίευσε ένα βίντεο στον προσωπικό του λογαριασμό κι εξήγησε πως δεν νιώθει καμία αγωνία ή ανυπομονησία για ό,τι θα συμβεί απόψε στο Μάλμε της Σουηδίας.
Όπως εξήγησε χαρακτηριστικά, ο μουσικός διαγωνισμός δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ήταν στο παρελθόν, οπότε ο ίδιος δεν σκοπεύει να τον παρακολουθήσει. Ωστόσο, έστειλε τις καλύτερες ευχές του στην ελληνική και την κυπριακή συμμετοχή.
Αρχικά, λέει στο βίντεο: «Εγώ σήμερα δεν θα τη δω τη Eurovision, όχι από αντίδραση, αλλά γιατί αυτή η Eurovision δεν έχει καμία σχέση με αυτή που γνώρισα, εγώ τουλάχιστον. Τώρα είναι μια παρέλαση σαχλαμάρας, κιτς, υπερβολής, κατάργησης οτιδήποτε όμορφου έχουμε στο μυαλό μας σαν άνθρωποι, σαν σεβασμό, σαν αγάπη για το τραγούδι».
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Εννοείται ότι εύχομαι τα καλύτερα και για την Ελλάδα μας και για την Κύπρο μας. Δεν θα τη δω, γιατί θα είμαι στην πλατεία της Παιανίας γιορτάζοντας τον Άγιο Αθανάσιο και τον προστάτη της περιοχής μαζί με την Πίτσα Παπαδοπούλου και την υπόλοιπη ομάδα μου».
Δείτε το βίντεο:
@theofanousg ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩ ΤΗΝ EUROVISION #eurovision2024 @olgavenetsianou @nikos papoutsis @Pitsa Papadopoulou ♬ original sound - theofanousg
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!