Συνεχίζεται η πολυθεματική γιορτή που διοργανώνει, με αφορμή την αδελφοποίηση της Κατερίνης με την σέρβικη πόλη του Κραγκούγιεβατς, η Αντιδημαρχία Πολιτισμού & Τουρισμού με την υποστήριξη της Polis Δημοτικά Πάρκινγκ Α.Ε. στο Δημοτικό μας Πάρκο.
Το αναλυτικό πρόγραμμα για σήμερα Κυριακή 12/05 διαμορφώνεται ως εξής:
Street Food Festival
Εμπορική Έκθεση Επιχειρηματιών (εκθέτες από τη Σερβία)
Παράλληλες Εκδηλώσεις για Παιδιά- Παιδικό Καφενείο
Κόρες Πιερίων-Δράσεις αφιερωμένες στη Γιορτή της Μητέρας
Εικαστικά Δρώμενα
10:00 π.μ. – 11:00 π.μ. Χορός από τμήματα της Σχολής χορού και μπαλέτου Atelier De La Danse της Τζένης Γρατσούνα
11:00 π.μ. Διαδημοτικό forum διαλόγου με τη συμμετοχή εκπροσώπων των δημοτικών αρχών Κατερίνης και Kragujevac.
18:30 Συναυλία με την Πολυτονική Ορχήστρα Κατερίνης
20:00 Συναυλία με τις «FORTISSIMO».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!