Με χιούμορ επέλεξε ο Στέφανος Κασσελάκης να σχολιάσει την ακρίβεια στις τιμές των ακτοπλοϊκών εισιτηρίων και στο ηλεκτρικό ρεύμα, ενόψει των καλοκαιρινών διακοπών.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ ξεκινάει το νέο βίντεο του που ανέβασε στα social media με σχέδια για καλοκαιρινές διακοπές. «Να τελειώσουμε με τις ευρωεκλογές να ψηφίσετε να φύγετε για κανένα νησάκι» ωστόσο την καλή διάθεση «κόβει» το πλάνο με ρεπορτάζ για τις πανάκριβες τιμές των ακτοπλοϊκών.
«Σπίτι, air condition και ποτάκι» η δεύτερη πρόταση του προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, σε αυτό το σημείο εμφανίζεται ο πρωθυπουργός που παραδέχεται ότι μετά τις ευρωεκλογές «επίκειται αύξηση της τιμής του ρεύματος» μέχρι και 70%.
Σε δεύτερο χρόνο ο Κυριάκος Μητσοτάκης ακούγεται να αιτιολογεί τις αυξήσεις στο ρεύμα επιρρίπτοντας ευθύνες στον καιρό «που δεν φύσηξε».
Ο Στέφανος Κασσελάκης με καυστικό χιούμορ λέει «έλα τώρα μην απογοητεύεσαι γι’ αυτό. Έχω βρει λύση». Τότε, το βίντεο δείχνει μία παρέα νέων «να φυσάει».
Ο Στέφανος Κασσελάκης σχολιάζει με έμφαση «αν δεν σας κάνει αυτό, υπάρχει και η πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ». «Πλαφόν 5% στα κέρδη των εταιρειών ρεύματος» τονίζει ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ.
Στο τέλος ο Στέφανος Κασσελάκης λέει «άντε να φύγουμε σε νησάκι», και με αφορμή τα παραπάνω συμπληρώνει με χιούμορ, «ωχ, ξέχασα δεν μπορούμε».
Ακτοπλοϊκά: +40%
— Stefanos Kasselakis - Στέφανος Κασσελάκης (@skasselakis) June 6, 2024
Ηλεκτρικό ρεύμα: +70%
Καλό βόλι την Κυριακή! pic.twitter.com/Rm6DnQ4PwJ
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!