Συναγερμός σήμανε την Κυριακή 2/6 σε χωριό στο Νότιο Πήλιο. Ένας 55χρονος πήρε την καραμπίνα, πήγε έξω από γειτονικό σπίτι και άρχισε να πυροβολεί στον αέρα γιατί δέχτηκε αγωγή για μια αυθαίρετη μεταλλική κατασκευή.
Ο 55χρονος τεχνίτης μάλωσε με τον 75χρονο γείτονά του για μια αυθαίρετη μεταλλική κατασκευή που έστησε στην αυλή του, γεγονός που ενόχλησε τον ηλικιωμένο, ο οποίος φέρεται να τον «κάρφωσε» και στην Πολεοδομία.
Όπως μεταδίδει το gegonota.news ο 55χρονος έλαβε την κλήση την περασμένη Παρασκευή και μόλις ο 75χρονος εμφανίστηκε την Κυριακή στο εξοχικό του, δημιουργήθηκε το επεισόδιο.
Ο άνδρας άρπαξε την καραμπίνα του, πήγε στη διπλανή αυλή και άρχισε να πυροβολεί στον αέρα ενώ απειλούσε τον 75χρονο.
Οι δύο γείτονες μέχρι πριν ένα χρόνο διατηρούσαν καλές σχέσεις, ενώ ο 55χρονος φρόντιζε το εξοχικό του 75χρονου που ζει μόνιμα στην Αθήνα, καθώς τους χωρίζει μια μεσοτοιχία.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!