Μαζί μας συνεχίζει ο Καβακίδης Θανάσης, ως Υποψήφιος Σύμβουλος στην Επιμελητηριακή Πορεία, με επικεφαλής τον Ηλία Χατζηχριστοδούλου.
Ο Θανάσης είναι επιχειρηματίας δεύτερης γενιάς στον κλάδος της εστίασης. Διαδέχτηκε τον πατέρα του, συνεχίζοντας τη λειτουργία της ιστορικής, από το 1956, ψαροταβέρνας «Γιούρας», στην Παραλία Κατερίνης. Έχει επανειλημμένως εκλεγεί μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Επιμελητηρίου Πιερίας και μέλος της Νομαρχιακής Επιτροπής Τουρισμού Πιερίας.
Η επαγγελματική σταδιοδρομία και εξέλιξη του Θανάση είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με τη γαστρονομία και τον τουρισμό της Πιερίας. Η πολυετής εμπειρία του στον κλάδο και η πρωτογενής γνώση των προβλημάτων και των ιδιαιτεροτήτων του τον καθιστά ένα, εν δυνάμει, πολύτιμο μέλος του επιμελητηριακού μας συνδυασμού, ικανό να προωθήσει θέματα τουρισμού και φιλοξενίας που απασχολούν την Πιερία.
Είναι έγγαμος με την Σουπιάδου Παναγιώτα και πατέρας 2 παιδιών.
Καλωσόρισες Θανάση στην Επιμελητηριακή Πορεία!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!