Με αισθήματα λύπης ο Δήμος Δίου-Ολύμπου αποχαιρετά τον Μητροπολίτη πρώην Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος, γέροντα Αγαθόνικο.
Θρηνούμε την απώλεια ενός χαρισματικού ιεράρχη, με μεγάλη εκκλησιαστική, κοινωνική και πνευματική δράση, ο οποίος απολάμβανε μέχρι την ύστατη στιγμή τον σεβασμό του διαδόχου του, Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη κ.κ. Γεώργιου, των κληρικών και του ποιμνίου του.
Στη μνήμη μας θα διατηρείται πάντα η πνευματική μορφή του μακαριστού μας ποιμενάρχη.
Αιωνία του η μνήμη.
Βαγγέλης Γερολιόλιος
Δήμαρχος Δίου-Ολύμπου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!