Ο Μέγας Ναπολέων πήγε μια φορά στο Βατερλώ και τέλος. Οι Έλληνες τρισμέγιστοι δημοσκόποι, όποτε έχουμε εκλογές πηγαίνουν και ξαναπηγαίνουν στο Βατερλώ τους.
Δεν χρειάζεται να εξηγήσουμε καν το χθεσινό τους φιάσκο, αφού δεν κατάφεραν να πιάσουν σχεδόν τίποτα.
Όποιος έχει μάτια, είδε.
Το ίδιο συνέβη και στις εθνικές εκλογές του καλοκαιριού. Ούτε το 41% του Κυριάκου είχαν προβλέψει, ούτε τα ποσοστά του Τσίπρα. Στις ανόητες δικαιολογίες, στις οποίες προσφεύγουν κατά κόρον μετά από κάθε Βατερλώ, ξεχωρίζει η μεγάλη αποχή.
Σόρι, αλλά γι’ αυτό δεν πληρώνονται, να μπορούν να βγάλουν την άκρη και στα δύσκολα; Αλλιώς, θα ρωτάγαμε τη μακαρίτισσα τη Γεωργία Βασιλειάδου στην «Καφετζού».
Μια φιλική συμβουλή εν κατακλείδι: Να καθίσουν κάτω να ξαναμελετήσουν τα εργαλεία και τη μεθοδολογία τους, τις αλλαγές στις κοινωνικές τάσεις, αντί να ασχολούνται μόνο με το νταραβέρι, τα παραγοντιλίκια και τα... μεροκάματα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!