Αντίδωρα, αλλαντικά, λαχανικά, ψωμί μέχρι και μια φωτογραφική μηχανή άρπαξε από εκκλησία στη Θεσσαλονίκη ένας άνδρας που εισέβαλε στον ναό σπάζοντας με μία πέτρα τη τζαμαρία της εισόδου.
Πρόκειται για έναν άνδρα, γνώριμο των Αρχών που βρισκόταν με αναστολή εκτός φυλακής και υποστήριξε ότι προχώρησε στη διάρρηξη της εκκλησίας επειδή πεινούσε και δεν μπορούσε να βρει τον ιερέα που συχνά τον βοηθούσε.
Ο άνδρας συνελήφθη και οδηγήθηκε στο Αυτόφωρο Μονομελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης κι μετά την καταδίκη του οδηγήθηκε σε κατάστημα κράτησης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!