Μία ομάδα από ανήλικους στο Ίλιον έχει γίνει ο φόβος και ο τρόμος σε σχολείο της περιοχής, καθώς μέλος αυτής έφθασε στο σημείο να μαχαιρώσει τον πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Δημήτρη Ψαροκωστόπουλο.
Το περιστατικό, όπως είπε ο ίδιος μιλώντας στο OPEN, σημειώθηκε την περασμένη εβδομάδα μέσα στην αυλή του σχολείου στο Ίλιον και αφού είχε γίνει σύσταση στα ανήλικα παιδιά, καθώς είχαν ανέβει στην ταράτσα του κτιρίου και πέταγαν κροτίδες. Μου έκανε τρεις χαρακιές» είπε, μεταξύ άλλων, ο Δημήτρης Ψαροκωστόπουλος, σημειώνοντας ότι ομάδες της ΔΙΑΣ έφτασαν άμεσα στο σημείο, αλλά τα παιδιά είχαν εξαφανιστεί.
«Ήταν εξωσχολικοί, εδώ είναι δημοτικό είχαμε δραστηριότητες το Σάββατο, τους είπα να φύγουν, ήρθε ένας στο σκοτάδι, μου είπε “τι θες ρε;” και με τραυμάτισε με αιχμηρό αντικείμενο. Ήταν γύρω στα 15-16 χρονών. Μου έκανε τρεις χαρακιές» είπε ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Δημήτρης Ψαροκωστόπουλος, μιλώντας στο OPEN.
«Δυστυχώς εδώ στην περιοχή υπάρχουν αρκετά τέτοια. Πειράζουν τα παιδιά, τους κλέβουν τα κινητά, τους παίρνουν πορτοφόλια. Επιτίθενται και σε γυναίκες. Η Αστυνομία κάνει περιπολίες, όταν τη βλέπουν εξαφανίζονται. Περιμένουμε από το δήμο να δούμε τι θα κάνει» κατέληξε σε δηλώσεις του ο ίδιος.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!