Ο δήμαρχος Κατερίνης κος Κώστας Κουκοδήμος ανταποκρίθηκε στο αίτημα του Αθλητικού Ομίλου Γυναικών «Πιερίδες Μούσες» για συνάντηση προκειμένου να συζητηθούν θέματα που απασχολούν τον ιστορικό σύλλογο ποδοσφαίρου γυναικών της Πιερίας δοθούν και να αναζητηθούν λύσεις.
Στο χρόνιο πρόβλημα της εγκατάστασης του Σωματείου σε έναν αθλητικό χώρο για να έχει την δυνατότητα να σχεδιάσει και οργανώσει την ομάδα και την Ακαδημία φαίνεται να λύνεται με την παραχώρηση χρήσης χώρων στο Αθλητικό Κέντρο Σβορώνου. Άλλωστε η έδρα του Σωματείου όπως αναγράφεται και στο αρχικό καταστατικό του (1993) είναι ο Σβορώνος.
Ο κος Κουκοδήμος επίσης εξασφάλισε χορηγία και έδωσε λύσεις σε επιμέρους θέματα ώστε να μπορεί η ομάδα να συμμετάσχει απρόσκοπτα στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής το οποίο αναμένεται να ξεκινήσει ως το τέλος του Οκτωβρίου.
Η πρόεδρος του Δ.Σ. κα Παρασκευή Ζιώγα και η Ταμίας Βαρβάρα Δρούγκα ευχαρίστησαν τον δήμαρχο για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά τους για συνάντηση και για την διαχρονική υποστήριξη στην ομάδα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!