Στη θλίψη έχει βυθιστεί ο καλλιτεχνικός χώρος με τον αιφνίδιο θάνατο του σκηνοθέτη του «Τροχού της Τύχης» Γιάννη Γαλανούλη σε ηλικία μόλις 48 ετών.
Οι συνεργάτες του επί σειρά ετών δεν μπορούν να πιστέψουν τη δυσάρεστη είδηση και νομίζουν πως του κάνει μια ακόμα πλάκα από εκείνες που συνήθιζε να κάνει.
Το θάνατο του Γιάννη Γαλανούλη, γνωστοποίησε ο παρουσιαστής του «Τροχού της Τύχης», Πέτρος Πολυχρονίδης με μήνυμα στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook.
Δίπλα σε μια φωτογραφία του ίδιου και του σκηνοθέτη από την πολύχρονη συνεργασία τους, ο Πέτρος Πολυχρονίδης έγραψε: «Δεν φεύγουν έτσι οι άνθρωποι ρε Γιάννη. Όχι έτσι. Όχι τώρα φίλε» έγραψε ο παρουσιαστής του Star για τον καλό του φίλο.
Κατά τη διάρκεια της επαγγελματικής του πορείας, ο Γιάννης Γαλανούλης είχε σκηνοθετήσει πολλές επιτυχημένες εκπομπές της ελληνικής τηλεόρασης, μεταξύ των οποίων και το «ΟΛΑ» με το Θέμο Αναστασιάδη.
Μάλιστα, με αφορμή το θάνατο του Θέμου Αναστασιάδη το 2019, ο Γιάννης Γαλανούλης είχε δηλώσει στον Alpha πως «εγώ ξεκίνησα μαζί του και το στήσιμο της εφημερίδας, από τα πρώτα χρόνια, μάλιστα με ρωτούσε για πολλά πράγματα τι έπρεπε να κάνει. Στήσαμε μαζί την εκπομπή. Και εμένα μου έκανε εντύπωση που όλο αυτό το τράβηξε μόνος του. Είναι βαρύ το γεγονός αυτό, απότομο μας έχει στεναχωρήσει όλους. Για μένα είναι μεγάλο κομμάτι της ζωής μου. Άφησε το στίγμα του στη δημοσιογραφία. Ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος και εργοδότης».
Ο Γιάννης Γαλανούλης είχε αναλάβει μεταξύ άλλων τη σκηνοθεσία των εξής εκπομπών:
- Λάβα (2022) Open
- OLA 12 (2011) Ant1
- OLA 12 Best of
- OLA 10
- OLA 11
- Αυτός και ο άλλος
- Βρες τη λέξη
- ΠΟΠ μαγειρική
- Chef στον αέρα
- Joker
- Mega Star
- Money Drop
- Globetrotters
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!