Θύμα ληστείας έπεσε λίγο μετά τα μεσάνυχτα της Τρίτης (18/4) ένας 23χρονος, ο οποίος κινούνταν πεζός επί της οδού Μπουμπουλίνας στη Γλυφάδα.
Μία ομάδα τεσσάρων ατόμων τον προσέγγισε, με χρήση σωματικής βίας τον ακινητοποίησαν και του άρπαξαν ένα πορτοφόλι που είχε πάνω του, ενώ στη συνέχεια διέφυγαν με ένα ΙΧ αυτοκίνητο. Το θύμα κατάφερε να συγκρατήσει την πινακίδα, ειδοποίησε την ΕΛ.ΑΣ. και λίγη ώρα αργότερα το όχημα εντοπίστηκε.
Στο Τμήμα Ασφαλείας Γλυφάδας προσήχθησαν τέσσερα άτομα, που αναγνωρίστηκαν από τον 23χρονος οι δράστες της ληστείας και συνελήφθησαν. Όπως διαπιστώθηκε, ήταν δύο ανήλικοι (σ.σ. 16 και 17 ετών), ένας 18χρονος κι ένας 21χρονος.
Σε βάρος τους σχηματίστηκε δικογραφία για τη ληστεία και εντός της ημέρας αναμένεται να οδηγηθούν ενώπιον του εισαγγελέα Πρωτοδικών Αθηνών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!