Σε σοβαρή κατάσταση νοσηλεύεται ένας 42χρονος από τον Εύοσμο Θεσσαλονίκης, ο οποίος επιχείρησε να δυναμώσει την φωτιά με οινόπνευμα όσο έψηνε το αρνί με αποτέλεσμα να πάρει φωτιά.
Στο σημείο βρίσκονταν η γυναίκα κα το παιδί του και κάλεσαν αμέσως ασθενοφόρο.
Ο 42χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Παπανικολάου όπου νοσηλεύεται για πέμπτη μέρα στην ΜΕΘ Εγκαυμάτων.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες από το νοσοκομείο, τα εγκαύματα είναι στο 50% του σώματος του άτυχου άνδρα, και η κατάσταση της υγείας του είναι μεν σοβαρή αλλά σταθερή.
Οι γιατροί παραμένουν αισιόδοξοι ότι λόγω της ηλικίας του θα υπάρξει θετική εξέλιξη, ωστόσο άπαντες βρίσκονται επί ποδός καθώς είναι μεγάλη η έκταση των εγκαυμάτων του 42χρονου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!