Για μια ακόμη χρονιά, Εθελόντριες και Εθελοντές του Τμήματος Υγείας του Περιφερειακού Τμήματος του Ε.Ε.Σ. Κατερίνης, έδωσαν το παρόν στην καθιερωμένη δράση προσφοράς του Ε.Ε.Σ. τις Άγιες ημέρες του Πάσχα, προετοιμάζοντας και παραδίδοντας δέματα με είδη διατροφής και πρώτης ανάγκης σε οικογένειες που έχουν ανάγκη.
Ακάματοι εργάτες σε αυτήν την προσπάθεια, είναι οι εθελοντές του τμήματος Υγείας του Περιφερειακού Τμήματος του Ε.Ε.Σ. και πολύτιμοι αρωγοί τους αυτοί που συνδράμουν έμπρακτα στο φιλανθρωπικό και κοινωνικό έργο του Ε.Ε.Σ., οι φίλοι και τα μέλη του, καθώς και οι τοπικές επιχειρήσεις «Αμβροσιάδης Α.Β.Ε.Ε.», «INTEROLIVA S.A.» του Κωνσταντόπουλου Ανδρέα, Πτηνοτροφεία Συρανίδη, τυροκομείο «Καλλιγά» και Αλέξανδρος Τσελεγκερίδης που προσέφεραν δωρεάν είδη διατροφής.
Τους ευχαριστούμε όλους από καρδιάς για την συνεισφορά τους.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!