Τα προβλήματα του κλάδου αλλά και όλα τα θέματα που αφορούν τη λειτουργία του υπεραστικού ΚΤΕΛ Πιερίας και την εξυπηρέτηση του επιβατικού κοινού είχε την ευκαιρία να συζητήσει ο υποψήφιος βουλευτής της Ν.Δ. Σπύρος Κουλκουδίνας, με τον πρόεδρο του διοικητικού συμβουλίου της Ανώνυμης Εταιρείας «Υπεραστικό ΚΤΕΛ Νομού Πιερίας», Μόσχο Λεοντιάδη και τον Αντιπρόεδρο Γαβριήλ Σαιδέ.
Παρόντες στη συνάντηση επίσης ήταν το μέλος του Δ.Σ. Κωνσταντίνος Χαλιανδρός και οι μέτοχοι της Α.Ε. Βασιλειαδης Κωνσταντίνος, Αναστασιαδης Παύλος και Δημήτριος Ζιουδρος.
Τα μέλη της διοίκησης έθεσαν όλα τα ζητήματα που απασχολούν τον κλάδο και κυρίως αυτά που προέκυψαν από την αύξηση του κόστους των μεταφορών λόγω της αύξησης των τιμών των καυσίμων, αλλά και της υγειονομικής κρίσης που «δοκίμασε» τις αντοχές όλων των φορέων μεταφοράς επιβατικού κοινού.
Ο Σπύρος Κουλκουδίνας με αφορμή τη συνάντηση τόνισε: «Η προσφορά τους ειδικά σε απομακρυσμένες περιοχές του νομού, η ασφαλής και υψηλού επιπέδου υπηρεσία που προσφέρουν όλα αυτά τα χρόνια αναγνωρίζεται από τους πολίτες και οφείλουμε από την πλευρά μας να στηρίξουμε το έργο τους. Αυτό είναι το δικό μου μήνυμα στη διοίκηση. Εύχομαι σε όλους τους εργαζόμενους καλές και ασφαλείς διαδρομές»!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!