Ένας 60χρονος στην Βέροια Ημαθίας, προχώρησε σε καταγγελία σε βάρος 49χρονης εκλογικής αντιπροσώπου κατηγορώντας την ότι προσπάθησε να τον επηρεάσει σχετικά με την ψήφο του.
Συγκεκριμένα, ο καταγγέλλων υποστήριξε πως όταν έφτασε στις 17.20, στο 118ο εκλογικό κέντρο Βέροιας και συγκεκριμένα στο 3ο δημοτικό σχολείο προκειμένου να ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα, η 49χρονη εκλογική αντιπρόσωπος που συνέδραμε οικειοθελώς το έργο 43χρονης δικαστικού αντιπροσώπου, λόγω απουσίας μελών εφορευτικής επιτροπής, προσπάθησε να τον επηρεάσει υπέρ συγκεκριμένου υποψηφίου εντός εκ των κομμάτων που συμμετείχαν στην εκλογική διαδικασία.
Την καταγγελία χειρίστηκαν αστυνομικοί του τμήματος Βέροιας, οι οποίοι ενημέρωσαν την εισαγγελία, δίχως να προβεί σε άλλες ενέργειες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!