Σας προσκαλούμε να γίνετε συνοδοιπόροι για το: «ΚΑΡΑΒΑΝΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ & ΕΥΘΥΝΗΣ» Κυριακή 14 Μαΐου 2023 και ώρα 10.00π.μ.
« ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ …ΤΑ ΔΑΣΗ Η ΑΝΑΣΑ ΜΑΣ »
Ο Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πιερίας για πρώτη φορά θα κάνει συμβολική ανάβαση στον Όλυμπο. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΜΑΙΟΥ 2023 και ώρα 10.00 το πρωί . Αφετηρία το κτίριο του ορειβατικού συλλόγου Βροντούς και τερματισμός το οροπέδιο στη θέση κρεβάτια.
Στόχος αυτής της δράσης είναι να:
• αναδειχθεί η ιστορική σχέση των Σαρακατσαναίων με τα βουνά και τα δάση της χώρας μας,
• καταγραφεί η ευαισθησία μας για την φύση και το δάσος,
• στείλουμε μήνυμα στην κοινωνία και την πολιτεία ότι είμαστε και εμείς θεματοφύλακες της προστασίας του δάσους. Γι αυτό σας προσκαλούμε ως συνοδοιπόρους να περπατήσουμε τα ανηφορικά μονοπάτια, βλέποντας τις ομορφιές της φύσης!
Σας περιμένουμε όλους .
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!