Θέατρο, Χορός, Ζωγραφική & Πλανητάριο στο πλούσιο πρόγραμμα της ημέρας
Mε ένα δυναμικό live από τη ΜΟΥ.ΣΥ.ΠΙ. (Μουσική Συντροφιά Πανεπιστημίου Ιωαννίνων) «Drag La Goons», σε Blues/Blues Rock διάθεση, απόψε στις 21:00, η πρεμιέρα της μουσικής σκηνής στο Φεστιβάλ Πάρκου. Παράλληλα, θέατρο, εκπαιδευτικές – αθλητικές δραστηριότητες, street food κ.α. σε μία πραγματική πανδαισία συνθέτουν το πλούσιο πρόγραμμα εκδηλώσεων.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας διαμορφώνεται ως εξής:
•Διαδραστική θεατρική παράσταση «Οι 12 Άθλοι του Ηρακλή», θέατρο Commedia, διάρκεια 40 λεπτών (καθημερινά από 12/05 έως 31/05), 1η παράσταση στις 10:00, 2η παράσταση στις 12:00
•Ζωντανή Ζωγραφική, Σύλλογος Εικαστικών Καλλιτεχνών Πιερίας (από 12/05/ έως 31/05), 10:30-14:00, 18:00-21:00
•Πλανητάριο, παρατήρηση με το ηλιακό τηλεσκόπιο, 11:00-14:00 Eκπαιδευτικό κινητό πλανητάριο STARLAB, φανταστικό ταξίδι στο σύμπαν, 17:00-21:00
•Χορευτική παράσταση, Σχολή χορού «Φούλας Σαλασίδου» και τα τμήματα χορού του γυμναστηρίου «Magic Sport Club», 20:00
•Συναυλία ΜΟΥ.ΣΥ.ΠΙ. «Drag La Goons», Blues/Blues Rock, 21:00.
Είσοδος ελεύθερη.
Υπενθυμίζεται, ότι, στο πολυθεματικό, ψυχαγωγικό, εκπαιδευτικό και διαδραστικό Φεστιβάλ, οι μικροί και μεγάλοι επισκέπτες του πάρκου θα έχουν την ευκαιρία – έως τις 31 Μαΐου – να απολαύσουν το διεθνών προδιαγραφών διαδραστικό θεματικό πάρκο «Οι 12 Άθλοι του Ηρακλή».
Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα του Φεστιβάλ Πάρκου εδώ: https://katerini.gr/2023/05/03/2%ce%bf-%cf%86%ce%b5%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%b2%ce%b1%ce%bb-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%ba%ce%bf%cf%85-%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%b5%cf%81%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%83-%cf%80%cf%81%cf%8c%ce%b3%cf%81%ce%b1/
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!