Σε καταγγελίες που προκαλούν αίσθηση προχώρησε μια μητέρα στη Μήλο, σύμφωνα με την οποία ο 17χρονος γιος της ξυλοκοπήθηκε άγρια και δέχτηκε απειλές για τη ζωή του από αστυνομικούς στο νησί, επειδή… δεν είχε δίπλωμα οδήγησης.
Όπως περιέγραψε η μητέρα μιλώντας στην εκπομπή «Αλήθειες με τη Ζήνα», όλα συνέβησαν όταν ο γιος της είχε βγει βόλτα μαζί με φίλους του στο νησί και οδηγούσε ένα μηχανάκι χωρίς να έχει δίπλωμα.
Αστυνομικοί σταμάτησαν τον ανήλικο και του είπαν να τους ακολουθήσει στο τμήμα, ενώ όπως λέει η μητέρα του, του είπαν χαρακτηριστικά: «πάμε στο τμήμα και θα δεις τι θα γίνει». Ο ανήλικος τρόμαξε και έτρεξε να κρυφτεί στο σπίτι του όπου περιέγραψε τι έγινε στους γονείς του.
Στη συνέχεια, όπως λέει η μητέρα, ο 17χρονος πήγε στο ΑΤ συνοδευόμενος από τον θείο του, ωστόσο, η ίδια καταγγέλλει ότι αφού απομόνωσαν τον ανήλικο, οι αστυνομικοί «τον χτύπησαν, τον απείλησαν ότι θα σκοτώσουν εκείνον και την οικογένειά του». Ο λόγος για αυτή την αδιανόητη συμπεριφορά σύμφωνα με την ίδια ήταν επειδή δεν απάντησε στην ερώτησή τους για το ποιοι άλλοι φίλοι του οδηγούν χωρίς δίπλωμα.
«Έφαγε ξύλο όταν δεν απάντησε στο ποιοι άλλοι δεν έχουν δίπλωμα και οδηγούν μηχανή» κατήγγειλε στην εκπομπή η μητέρα, υποστηρίζοντας ότι το παιδί της το οποίο μεταφέρθηκε σε γιατρό, είχε μώλωπες, σπασμένο δόντι και σημάδια από γκλοπ.
Από πλευράς του ο δικηγόρος των αστυνομικών, αρνείται τις κατηγορίες και λέει ότι οι αστυνομικοί φέρθηκαν ευγενικά στον ανήλικο και ότι όταν έφτασε στο ΑΤ βρισκόταν διαρκώς με τον θείο του.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!