Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19 Νοεμβρίου, η εκδήλωση για την παγκόσμια ημέρα κατά της κακοποίησης και των δικαιωμάτων των παιδιών που συνδιοργάνωσαν το Κέντρο Γραμμάτων και Τεχνών Δίου, με την Ιερά Μητρόπολη Κίτρους Κατερίνης και Πλαταμώνος
Σε μια κατάμεστη αίθουσα, όπως ήταν αυτή του Συνεδριακού Κέντρου Κατερίνης, τα παιδιά της Ορχήστρας Νέων Δίου και η παιδική Χορωδία του 2ου Δημοτικού σχολείου Κατερίνης, μέσα από τη μουσική, τα τραγούδια και τις απαγγελίες τους έστειλαν μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση, για το φαινόμενο της κακοποίησης αλλά και των δικαιωμάτων των παιδιών. Την ευθύνη της χορωδίας είχε η Σοφία Νατσιάβα και της ορχήστρας ο Νίκος Πατρής
Την εκδήλωση χαιρέτησαν ο εκπρόσωπος του Μητροπολίτη, αρχιμανδρίτης π. Διονύσιος, η Αντιπεριφερειάρχης κ. Μαυρίδου, ο βουλευτής κ. Μπαραλιάκος, ο Δ/ντής του 2ου Δημοτικού Σχολείου κ. Ναχόπουλος, η αντιδήμαρχος δήμου Δίου Ολύμπου κ. Ζουρζούρα, η πρόεδρος του Κέντρου Γραμμάτων και Τεχνών Δίου κ. Γκριμούλα.
Την επιμέλεια της εκδήλωσης είχε ο πρόεδρος του ΟΡ.ΦΕ.Ο. Γρηγόρης Παπαχρήστος
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!