Δήμαρχος ανέλαβε και καθήκοντα… επόπτη, προκειμένου να πραγματοποιηθεί αγώνας ποδοσφαίρου της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων. Το περιστατικό συνέβη στους Λειψούς, στο ματς μεταξύ Α.Ο Λειψών και Νικαγόρα Κω. Ο τρίτος βοηθός του αγώνα δεν κατάφερε να μεταβεί στο ακριτικό νησί και είχε δηλώσει κόλλημα από την προηγούμενη ημέρα, με αποτέλεσμα ο αγώνας να απειλείται να τιναχθεί στον «αέρα».
Η λύση δόθηκε, όταν ο δήμαρχος Λειψών, Φώτης Μάγγος, δέχτηκε την πρόταση να αντικαταστήσει τον τρίτο βοηθό. Έβαλε την στολή, πήρε το σημαιάκι του και συμμετείχε στο ματς, το οποίο τελικά έληξε 1-1.
Σε ανάρτησή του στο Facebook, ο δήμαρχος Λειψών έγραψε τα εξής:
«Είπαμε… τα κάνουμε όλα και συμφέρουμε…
Σήμερα θυμηθήκαμε λίγο απ’ τα παλιά ωραία χρόνια της διαιτησίας με αφορμή τον ποδοσφαιρικό αγώνα μεταξύ του ΑΟ Λειψών και του Νικαγόρα Κω ο οποίος ήρθε ισόπαλος (1-1).
Επειδή δεν παρουσιάστηκε ο ένας απ’ τους δύο ορισμένους βοηθούς κλήθηκα να τον αντικαταστήσω και… μάλλον έφερα γούρι στην ομάδα των Λειψών καθώς πήραν τον πρώτο τους βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!