Ο «Όμορφος κόσμος» ήταν το σημείο καμπής που απογείωσε την τηλεοπτική καριέρα του Γρηγόρη Αρναούτογλου. Σκηνοθέτης της εκπομπής ήταν ο στενός φίλος του παρουσιαστή Μάνος Καμπίτης. Μαζί γύρισαν όλη την Ελλάδα και όχι μόνο για τα γυρίσματα, αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες, σε μια εποχή που η τηλεόραση διατηρούσε ίχνη αθωότητας.
Δυστυχώς, το βράδυ της Πέμπτης 23 Νοεμβρίου ο Γρηγόρης Αρναούτογλου γνωστοποίησε μέσα από τον προσωπικό λογαριασμό του στο Instagram ότι ο Μάνος Καμπίτης έφυγε από τη ζωή.
«Ταξιδέψαμε παρέα όλο τον κόσμο… φτιάξαμε έναν ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΣΜΟ που άρεσε σε όλους…γελάσαμε τόσο πολύ που ακόμα τα γέλια μας κάποιοι λένε ότι ακούγονται στα μέρη από όπου περάσαμε… είχαμε πει ότι θα το ξανακάναμε, έστω για μία φορά, όλοι μαζί όπως τότε, άλλα δεν προλάβαμε, έφυγες μόνος σου…
Καλό ταξίδι φίλε, φτιάξε κατάσταση εκεί, κάνε reperage, δες που θα στήσουμε τις κάμερες και αργά η γρήγορα σου υπόσχομαι ότι θα ξανακάνουμε την εκπομπή… Λίγο διαφορετική αλλά πάλι έναν ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΣΜΟ θα φτιάξουμε… ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΦΕΡΦΕ… ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΟ ΚΑΜΠΙΤΗ» έγραψε ο Γρηγόρης Αρναούτογλου στην ανάρτησή του που συνοδεύεται από φωτογραφίες των δυο τους.
Η ανάρτηση του Γιώργου Αρναούτογλου για τον Μάνο Καμπίτη:
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!