Την ώρα που οι τιμές του ελαιόλαδου «εκτινάσσονται» και τείνει να μετατραπεί σε είδος πολυτελείας, στη Θεσσαλονίκη, καταγράφονται καθημερινά περιστατικά κλοπής λαδιού από τα νεκροταφεία.
Ειδικότερα, όπως μεταδίδει το OPEN, η κατάσταση πλέον, έχει φτάσει στο απροχώρητο και οι άνθρωποι προτιμούν να κουβαλούν πάνω τους το λάδι παρά να το αποθηκεύουν σε ντουλάπια πίσω από τα μνήματα, ως είθισται.
Όπως καταγγέλλει ο δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης, Γιώργος Αβαρλής, τον τελευταίο καιρό στα μεγαλύτερα κοιμητήρια καθημερινά κλέβουν μπουκαλάκια με λάδι.
Μάλιστα, κάποιοι πια αγοράζουν παραφινέλαιο γιατί δεν αντέχουν άλλο. Ωστόσο, πλέον κλέβουν ακόμα και αυτό.
Ο κ.Αβαρλής τονίζει πως το παίρνουν και μετά το πουλάνε και υπογραμμίζει ότι δεν έχει εντοπιστεί ή συλληφθεί κανείς.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!