Ο Ευθύμης Λαμπάδας, πρώην μέλος της γραμματείας του Κεντρικού συμβουλίου της νεολαίας του κόμματος, εξήγησε τους λόγους για τους οποίους αποχώρησε από τον ΣΥΡΙΖΑ μέρος της νεολαίας.
«Βλέπουμε με λύπη ότι η νέα ηγεσία δεν μας σέβεται», είπε μιλώντας στο «Kontra Channel».
Στην ερώτηση αν είχαν επικοινωνία με τον νέο πρόεδρο του κόμματος Στέφανο Κασσελάκη, ο Ευθύμης Λαμπάδας, είπε: «Εμείς τον καλέσαμε σαν γραμματεία νεολαίας του ΣΥΡΙΖΑ, δέχθηκε και μετά μας ακύρωσε για κάποιους προσωπικούς λόγους, μια ώρα πριν τη συνάντηση και μας είπε να πάμε για ποτό το βράδυ. Αυτή ήταν η αντιμετώπιση του προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ απέναντι στη γραμματεία της νεολαίας του ΣΥΡΙΖΑ».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!