Εξιτήριο από το νοσοκομείο έλαβε η μαθήτρια της Β΄Γυμνασίου στο Ηράκλειο Κρήτης, η οποία υπέστη ηλεκτροπληξία την Πέμπτη (7/12), κατά τη διάρκεια στολισμού της σχολικής αίθουσας.
Συγκεκριμένα, οι μαθητές είχαν φέρει διακοσμητικά στοιχεία από το σπίτι τους και όταν η μαθήτρια της Β’ Γυμνασίου επιχείρησε να βάλει στην πρίζα τα χριστουγεννιάτικα λαμπιόνια του δέντρου, τότε το ηλεκτρικό ρεύμα τη «χτύπησε» στο χέρι.
Αμέσως, η ίδια πήγε στη διεύθυνση του σχολείου και διακομίσθηκε στο νοσοκομείο, όπου χρειάστηκε να νοσηλευτεί για λίγο και πλέον έχει λάβει εξιτήριο.
Το σχολείο, όπου έγινε το περιστατικό, πέρασε εκ νέου από ηλεκτρολογικό έλεγχο και δεν διαπιστώθηκε κάποιο πρόβλημα.
Ως εκ τούτου, το συμβάν αποδίδεται σε κάποιο φθαρμένο καλώδιο, αν και παραμένει το ερώτημα για ποιον λόγο δεν έπεσε το ρελέ έτσι ώστε η μαθήτρια να μην πάθει ηλεκτροπληξία.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!