Την πασίγνωστη λαϊκή ρήση ότι ο έρωτας περνάει από το στομάχι φαίνεται υιοθέτησε ένα σουβλατζίδικο στο Ηράκλειο της Κρήτης, το οποίο αποφάσισε να προσφέρει ένα ξεχωριστό έδεσμα για την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου.
Συγκεκριμένα, το σουβλατζίδικο προσφέρει για σήμερα το λεγόμενο πιτόγυρο «ανθοδέσμη», το οποίο μπορεί να προσφέρει κάποιος/α στο ταίρι του.
Μάλιστα, μία πίτα «ανθοδέσμη» αρκεί και με το παραπάνω για ένα ζευγάρι, όσο μεγάλες ορέξεις κι αν έχει, καθώς ζυγίζει 8,5 κιλά.
Όπως αναφέρει το ψητοπωλείο σε σχετική του ανάρτηση, η ιδέα γεννήθηκε πριν από μερικά χρόνια και τελικά αγκαλιάστηκε από τον κόσμο..
Η ανάρτηση του σουβλατζίδικου
«14 Φεβρουαρίου ημέρα των ερωτευμένων και θέλουμε να μοιραστούμε μαζί σας μια ιστορία που μας γεμίζει υπερηφάνεια. Πριν από λίγα χρόνια, εμπνευστήκαμε την πίτα γύρο ανθοδέσμη, έναν μοναδικό συνδυασμό γεύσεων και αισθητικής, που έδωσε νέα ζωή σε ένα διάχυτο σύμβολο της ελληνικής γαστρονομίας. Και τώρα, με χαρά βλέπουμε πως αυτή η ιδέα έγινε αγαπημένη και διάσημη, ιδίως για την ημέρα των ερωτευμένων.
Αυτή η ημέρα είναι μια ευκαιρία να εκφράσουμε την ευγνωμοσύνη μας προς όλους εσάς που μας στηρίζετε και μας δίνετε ώθηση να συνεχίσουμε το έργο μας. Η πίτα γύρο ανθοδέσμη είναι ένας τρόπος για εμάς να σας ευχαριστήσουμε και να μοιραστούμε αγάπη και γεύσεις μαζί σας».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!