Στον χώρο του ΚΑΠΗ στο πάρκο Κατερίνης πραγματοποιήθηκε εχθές μετά από πρωτοβουλία του Αντιδημάρχου Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Κατερίνης κ. Σάββα Καρυπίδη και της Αστυνομικής Διεύθυνσης Πιερίας, εκδήλωση με σκοπό την ενημέρωση - πρόληψη των μελών των ΚΑΠΗ, για περιστατικά που αφορούν νέες μορφές εξαπάτησης ατόμων τρίτης ηλικίας.
Συγκεκριμένα, η ενημερωτική εκδήλωση έγινε στο Β’ ΚΑΠΗ, στο πάρκο Κατερίνης, με ομιλητές τους: Χρήστο Μπούτα, Αστυνόμο Β' - Προϊστάμενο τμήματος ασφαλείας Κατερίνης, Θεόδωρο Τζάγκα, Αστυνόμο Β' τμήματος ασφαλείας Κατερίνης.
Η αίθουσα του ΚΑΠΗ ήταν ασφυκτικά γεμάτη, από ανθρώπους της τρίτης ηλικίας κυρίως, μέλη και ΜΗ μέλη. Μετά το πέρας της εκδήλωσης, ρωτήσαμε τους παριστάμενους, για τις εντυπώσεις του από την εκδήλωση και δείτε στο παρακάτω βίντεο τι μας είπαν:
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!