Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας ολοκλήρωσε τις εργασίες κοπής χόρτων και κλαδιών στην 1η Επαρχιακή Οδό Κατερίνης – Παραλίας στο πλαίσιο της “Υπηρεσίας κοπής – κλάδευσης της παρόδιας βλάστησης στο οδικό δίκτυο της ΠΕ Πιερίας 2023-2025”.
“Προτεραιότητα της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας αποτελεί η ασφάλεια των οδηγών, ενώ παράλληλα βελτιώνουμε και την αισθητική εικόνα της 1ης Επαρχιακής Οδού Κατερίνης-Παραλίας, καθιστώντας την ασφαλή, προσβάσιμη και ευπρεπή”, δήλωσε η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου.
Οι εργασίες αυτές διασφαλίζουν στην ορατότητα των οδηγών και κατ’ επέκταση την ασφάλεια των διερχόμενων οχημάτων στο οδικό δίκτυο αρμοδιότητας ΠΕ Πιερίας εν όψει των θερινών μηνών που αναμένεται η επισκεψιμότητα να είναι αυξημένη.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!