Την Τρίτη, 4 Ιουνίου 2024, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου, υπέγραψε την απόφαση σχετικά με την καταλληλότητα του θαλασσινού νερού των ακτών κολύμβησης της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας για το έτος 2024.
Συγκεκριμένα, η απόφαση αναφέρει τον χαρακτηρισμό της ποιότητας του θαλασσινού νερού των ακτών κολύμβησης ως κατάλληλο κι επιτρέπεται η κολύμβηση στις θαλάσσιες ακτές των οικισμών Ν. Πόρων, Πλαταμώνα, Ν. Παντελεήμονα, Σκοτίνας, Λεπτοκαρυάς, Λιτοχώρου (ακτές Βαρικού, Γρίτσας και Πλάκας), Ολυμπιακής Ακτής, παραλίας Περίστασης, Παραλίας, παραλίας Καλλιθέας, παραλίας Κορινού, Αλυκών Κίτρους, Μακρυγιάλου και Μεθώνης του Νομού Πιερίας.
Η Πιερία είναι για ακόμα μία χρονιά μία ασφαλής παραθαλάσσια περιοχή, με κατάλληλα νερά για κολύμβηση, έτοιμη να υποδεχθεί κατά τους θερινούς μήνες στις παραλίες της, τόσο τους Πιεριείς, όσο και τους επισκέπτες εντός κι εκτός συνόρων.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!