Ο διοικητής του νοσοκομείου Σερρών, Νίκος Φαρμάκης, προκάλεσε σοκ με τα όσα είπε σχετικά με τα μοριακά τεστ που κάνουν οι πολίτες στο νοσοκομείο.
Ο Ν.Φαρμάκης δήλωσε με έναν άγαρμπο τρόπο πως οι ανεμβολίαστοι πρέπει να πληρώνουν μόνοι τους μοριακά τεστ για να μπαίνουν μέσα στο νοσοκομείο, με αφορμή μία γυναίκα, η οποία εξυπηρετήθηκε.
«Δεν κάνουμε σε όλον τον κόσμο μοριακό τεστ. Κακώς εξυπηρετήθηκε αυτή η γυναίκα.
Να πάνε να πληρώσουνε. Αλλιώς να πάνε να εμβολιαστούνε. Το Κράτος δίνει αυτή την δυνατότητα.
Δεν θα έρχεται ο κάθε ανεμβολίαστος να του κάνουμε rapid test ή μοριακό τεστ».
«Ήταν εμβολιασμένη η κυρία», του είπε ο τότε δημοσιογράφος.
«Λέω για κάποιους άλλους, όχι για την συγκεκριμένη κυρία», απάντησε ο διοικητής.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!