Προβληματισμό προκαλεί και δεύτερη καταγγελία για κακοποίηση ασθενούς στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης.
Όπως καταγγέλλει στην ΕΡΤ η κα Έφη Σαράφα, άφησαν τον πατέρα της που νοσηλευόταν στο συγκεκριμένο νοσοκομείο με την ίδια πάνα 12 ώρες. Η παθούσα υποστηρίζει πως ο πατέρας της ενημέρωσε την νοσηλεύτρια ότι ήθελε αλλαγή πάνας, ωστόσο εκείνη του απάντησε: “Αυτό δεν γίνεται τώρα. Αύριο”. Μάλιστα, όπως λέει, μίλησε και η ίδια μαζί της, όμως εκείνη δεν της είπε ποτέ το όνομά της και την παρέπεμπε σε ένα συγκεκριμένο τηλέφωνο.
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!