Συνελήφθη ο αντιδήμαρχος Ζίτσας, ο οποίος φέρεται να κακοποίησε το γάιδαρο του, καθώς τον είχε δεμένο και το έσερνε από την καρότσα του αγροτικού του αυτοκινήτου, σύμφωνα με μαρτυρίες των κατοίκων στο Γραμμένο Ιωαννίνων.
Μιλώντας στην ΕΡΤ, ο 63χρονος ανέφερε πως «ο γάιδαρος είναι μια χαρά δεν έπαθε τίποτα και απομακρύνθηκε σε παρακείμενο κτήμα».
Οι αστυνομικοί τον συνέλαβαν στο σπίτι του και τον οδήγησαν στο αστυνομικό τμήμα Ζίτσας. Σε εξέλιξη βρίσκεται προανάκριση για την υπόθεση, ωστόσο, σύμφωνα με το Αθηναϊκό – Πρακτορείο Ειδήσεων, ο ίδιος υποστηρίζει ότι ήταν ατύχημα και δεν είχε κακές προθέσεις για το ζώο του.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!